– Wspieramy i finansujemy projekty badawczo-rozwojowe oraz innowacyjne firmy, które mają potencjał zdobyć globalny rynek. Interesują nas firmy, przedsiębiorcy, naukowcy i innowatorzy, którzy działają w dynamicznie rozwijających się branżach. Nie zamykamy się tylko na strupy, do nas może się zgłosić również naukowiec, pomysłodawca jeszcze bez ukształtowanej własnej struktury podmiotowej – komentuje Magdalena Kosmowska.

Na początek przybliżmy oba podmioty, które stoją za projektem Invento Accelerator. Czym na co dzień zajmują się Invento Capital i SPIN-US?

Magdalena Kosmowska: Invento Capital Sp. z o.o. to fundusz venture capital, w ramach którego tworzymy i zarządzamy funduszem seed/venture capital oraz klubem inwestorów prywatnych. Wierzymy w innowacyjne pomysły, które zmieniają świat. Wspieramy je w rozwoju i dążeniu do rynkowego sukcesu. Poszukujemy firm z Polski oraz CEE opracowujące nowe projekty, które mają zastosowanie między innymi w AI & Robotics, Fintech & Cybersecurity, Edutech & TrustTech, Medicine & Longevity, New Energy oraz Cleantech & Eco Materials. Wierzymy w innowacyjne pomysły, które zmieniają świat. Inwestujemy środki finansowe w projekty badawczo – rozwojowe oraz w młode firmy, które wprowadzają na rynek innowacyjne produkty i technologie.

Katarzyna Papież-Pawełczak: SPIN-US to spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która wspomaga proces komercjalizacji wyników badań naukowych, prac rozwojowych, technologii i infrastruktury powstałych na Uniwersytecie. Pełni rolę katalizatora wspierającego transfer wiedzy z uczelni do gospodarki.  Działa na polu akceleracji i inkubacji pomysłów, których wynikiem jest opracowanie i wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów, usług, technologii. Jest miejscem sieciowania społeczności akademickiej, przedsiębiorców, inwestorów, ekspertów poprzez kreowanie firm spin-off oraz budowanie trwałych relacji biznesowych.

Cały wywiad przeczytasz TUTAJ